November 1. (hétfő): Mindenszentek napja
Munkaszünet

November 2 – 5-ig (kedd-péntek): Tökös hét az óvodában
Tök faragás, sütés, kóstolás, ijesztgetés

Október 1. (péntek): A Zene világnapja. Az Idősek világnapja
A Margaréta középső csoportosok kis ajándékkal és előadással kedveskednek a Napraforgó Nyugdíjas Klub tagjainak

Október 4. (hétfő): Az Állatok világnapja
Az újonnan beállított akvárium megtekintése
Énekelünk, mondókázunk, mesélünk az állatokról

Folytatás

PIACÁTADÓ – SZEPTEMBER 25.
Kedves szülők, nagyszülők!
A szombat délelőtti piacátadó ünnepségre érkező gyerkőcöket héliumos lufival (környezetbarát, gyorsan lebomló anyagú), valamint fagyival (vagy más csemegével) várjuk!
NETZ PRODUKCIÓ A PIACÁTADÓN 11.15 órától
Nagy öröm, ha a felnőtt nem felejti el, hogy ő is volt gyerek és még tud úgy örülni, nevetni, játszani ahogy rég. Pláne, ha a saját gyermekével teheti. Egy mozgalmas, dinamikus, interaktív előadás, ahol a nézők zenélnek, táncolnak, sőt még egy hadsereget is létrehoznak.
Humoros, őszinte, pörgős, lendületes, szórakoztató!

Szeptember 1. (szerda): Az óvodai Nevelési év első napja
Egyed napja: „Érik a szőlő, hajlik a vessző…”
Ettől a naptól figyelték az emberek a szőlő érését, választották ki a csőszöket. Gyümölcslopó, csőszválasztó dalokkal, mondókákkal készülődünk, ráhangolódunk a szüretre

Folytatás

Július 1-től  Digitális téma: Lakodalmi szokások táj egységenként – Néphagyományőrzés

• Folyamatos tevékenységek: veteményes kert, sziklakert, fűszernövények gondozása (betakarítás, locsolás)
  • Nyári gyűjtőmunkák: bodza, kamilla, levendula, búza
  • Lakodalmas játékok szervezése: névcsúfolók, csujjogatók, főzőcskézők mondogatása

Június 4. (péntek): Zöld nap – Környezetvédelmi Világnap
Zöld pólóban gyertek!
– Így fejezzük ki a környezetvédelem és a szelektív hulladékgyűjtés iránti elkötelezettségünket.
Délelőtt Piknik a szabadban…!

Június 7-11-ig (hétfő-péntek): Kirándulások szervezése csoportonként
Hátizsákos séták a közelben

Tisztelt Szülők!

Szeretnénk tájékoztatni Önöket, hogy intézményünk egyik csoportjában COVID megbetegedés áll fenn. Az Operatív törzs határozatának tartalmát telefonon megkaptuk.

Tisztelt Szülők!

E szerint óvodánk Margaréta kiscsoportjában rendkívüli szünetet rendeltek el.

Május 1. (szombat): A MUNKA ÜNNEPE

Május 2. (vasárnap): ANYÁK NAPJA
Szeretettel köszöntjük az édesanyákat!

Május 3-7-ig (hétfő-péntek): Digitális témahét a májusfa állítás és hagyományaival kapcsolatban