Februári programok és jeles napok

Február 01-től (csütörtök): Mese kiállítás az óvodában

Február 02. (péntek): Medve, medve bújj elő, elmúlt gyertyaszentelő.  Medvés dalok, versek, mondókák felelevenítése. Az időjárás megfigyelése: Meglátja-e a medve az árnyékát?

Február 03. (szombat): Balázs napja – „Balázs járás”

A néphagyomány szerint, a diákok ezen a napon társakat toboroztak az iskolába és élelmet gyűjtöttek.

Február 05-09-ig (hétfő-péntek): Farsang hete

Február 05. (hétfő): „A mi mozink” – digitális bemutató a farsangi néphagyományokkal kapcsolatban.

Február 07. (szerda):„Busó-járás” felelevenítése az óvodába. Maskarák készítése és a tél elűzése, a csoportokban.

Február 09. (péntek): FARSANG az óvodába. Jelmezes mulatozás már reggeltől a csoportokban.

Február 12-i hét  (hétfő-péntek): EGÉSZSÉG HÉT

Február 15. (csütörtök): Fogászati szűrés a Katica kiscsoportosoknak

Február 15. (csütörtök): A Patakok Életmód Egyesület előadása, „Egészségnevelés témában”

Interaktív foglalkozás a nagycsoportosokkal.

Február 19. (hétfő): Zsuzsanna napja – megszólalnak a pacsirták, madarak hangjának meghallgatása

Február 21. (szerda): Az anyanyelv nemzetközi napja. „Anya mesél”

(Szívesen fogadjuk az anyukákat a csoportokba mesélni, egyeztetés után)

Február 25. (vasárnap): „Jégtörő Mátyás” napja