Októberi programok és jeles napok

Október 01. (vasárnap): A zene világnapja

Október 02. (hétfő): Népmese napja – A Német Nemzetiségi Általános Iskola negyedik osztályos diákjai olvasnak mesét a gyerekeknek a csoportokba 12,45-kor.

A Könyvtári Napok alkalmából, Papírszínház előadás lesz az óvodában a mini és a kiscsoportban.

Előadja: Kúti Mária.

Október 03. (kedd): Tóth Olivér Artúr interaktív népmese előadása a Közösségi Házban 10,30 kor: „Hogyan lett a Világ” címmel, a középső és a nagycsoportos gyerekeknek

Október 04. (szerda): Az idősek világnapja alkalmából, vendégségbe hívtuk a Napraforgó Nyugdíjas Klub tagjait, a régi nyugdíjas dolgozóinkat, és a Pillangó csoportos nagyszülőket.

A Pillangó csoportosok ajándékkal, és köszöntő előadással kedveskednek nekik.

Október 06. (péntek): Az állatok világnapja

Beszélgetünk, énekelünk, mondókázunk és mesélünk az állatokról.

Október 09. hét (hétfő-péntek): Világgyalogló nap. Hátizsákos kirándulás térkép alapján a faluban, 3 km hosszan.

Október 09. hét (hétfő-péntek): Őszi gyümölcs napok. Sütemény sütés, kompót, gyümölcssaláta készítés a csoportokban. Dalok, mondókák és találós kérdések a témával kapcsolatban. Ügyességi játékok és versengések az udvaron.

Október 11. (szerda): A „Mi mozink” digitális bemutató – Állatok témakörben, csoportonként.

Október 23. (hétfő): Nemzeti Ünnep – Munkaszüneti nap. Az 1956-os forradalomra emlékezünk.

Október 24-27-ig (hétfő-péntek): Tökfaragó hét

Tökdíszítő verseny és kiállítás az óvodában. (Szívesen fogadunk tököt erre a hétre)

Október 30 – november 03-ig: Az Iskola Őszi szünete. Ezeken a napokon összevont csoport működik az óvodában.

Október 30. (hétfő): NEVELÉS NÉLKÜLI MUNKANAP. Az óvodapedagógusok szakmai programon vesznek részt.

Október 31. (kedd): Takarékossági Világnap