Tájékoztató

Tisztelt Szülők!

A járványügyi időszak köznevelési védelmi intézkedéseiről szóló 29/2021. (XI.19.) EMMI határozat szerint a köznevelési intézménybe védettségi igazolvány nélkül 2021. december 01-től csak az intézménnyel foglalkoztatási jogviszonyban állók és az óvodánkba járó gyermekek léphetnek be. Minden, az óvodába belépő külső személynek fel kell mutatnia valamilyen hazai, uniós, oltási vagy egyéb védettségi igazolást (melyet a korábban kiküldött EMMI határozat tartalmaz).

Az óvoda területére vonatkozó szabályok, egészségvédelmi előírások betartásának rendje:

1. Védettségi igazolás nélkül az óvoda területére csak az óvoda Főbejárat előterének ajtajáig léphetnek be. Kérjük az igazolást minden alkalommal bemutatni!
  2. Az Intézmény ajtaját zárva tartjuk, érkezéskor kérjük, csengessenek!
  3. Belépés csak érvényes védettségi igazolás felmutatásával engedélyezett, melyet az Intézmény dolgozója ellenőriz.
  4. Gyermekenként egy fő felnőtt kísérő léphet be az Intézmény területére.
  5. Az orrot és szájat eltakaró maszk és a kézfertőtlenítő használata kötelező az Intézményben!
  6. Érvényes védettségi igazolás bemutatásával a csoportszoba ajtajáig léphet be továbbra is a gyermeket kísérő felnőtt.
  7. Védettségi igazolás hiányában az érkező gyermekeket az ajtónál az óvoda alkalmazottja veszi át és kíséri a csoportszobához. Távozáskor az ajtónál kerül átadásra a gyermek.

Tisztelettel kérjük Önöktől a közös együttműködést, segítsék munkánkat a rendelkezés betartásával. Közös érdekünk egészségünk védelme.

Köszönjük az együttműködésüket és megértésüket!

Perbál, 2021. november 21.

Homonnai Ildikó óvodavezető